Главна одлика Бога би требало да буде то да је свемилостив, Онај Који највише воли и помаже Човеку, који је стално у некој муци. Ова земља и јесте само једна долина плача. Ми видимо да наш Бог заиста јесте Бог, јер Он није тамо негде, где ћути и посматра шта ми чинимо, не игра се с нама, него силази доле и постаје човек, беседио је протојереј Бранко Чолићна Светој Литургији на празник Сабора Пресвете Богородице у Покровској цркви.