Због гордости је ђаво отпао од Бога, а наши прародитељи сагрешили једући са дрвета познања, приближио је јереј др Сава Милин, доцент Православног богословског факултета у Београду, погубност греха од ког човека само љубав и смирење могу спасити у оквиру предавања „Гордост – капија раја“, одржаног у Ваљевској гимназији у организацији Црквене општине при Саборном храму Васкрсења Христовог са благословом Преосвећеног Епископа ваљевског г. Исихија. Природно је да желимо да смо допадљиви, али пре свега требало би људима да прилазимо са љубављу и смирењем, да не осуђујемо, не узимамо на себе Божју улогу, а изнад свега да благодаримо на даровима које нам је дао и поштујемо Његову разноликост у стварању, закључио је јереј др Сава Милин.