Господ не позива људе само да Га слушају и да се диве Његовим речима, већ и да пођу за Њим, да уђу у потпуно нов начин живота. Прихватање хришћанства није прихватање идеје или моралног начела, него следовање Самом Господу, казао је јереј Слађан Филиповић, парох при Храму Силаска Светог Духа на апостоле у Обреновцу, у свом тумачењу јеванђељског одломка Недеље крстопоклоне (Мк 8, 34-38; 9, 1). Христове речи:“Ко хоће за мном да иде, нека се одрекне себе и узме крст свој, и за мном иде“ указују да је вера ствар слободе сваког човека. Господ никог не приморава, већ само позива, указао је отац Слађан Филиповић. Када каже:“Нека се одрекне себе…“, Господ не тражи да се човек презре своју индивидуалност, већ да се одрекне своје себичности, гордости, самовоље и лажног „ја“, које мисли да је центар света, јер одрећи се себе значи не живети само за себе, већ и за Бога и за друге људе, објаснио је отац Слађан Филиповић позив Спаситеља упућен галилејским рибарима (потоњим апостолима) и свим људима до данашњих дана.