Јереј Мија Бојиновић и протојереј Горан Анђелић служили су на Благовести Свету Литургију у Храму Светог Георгија у Новом насељу, уз појање певнице, а у молитвеном присуству великог броја верника, од којх се већина причестила. Међу сабранима били су и ученици оближње ОШ „Десанка Максимовић“ са својим учетиљима. Отац Мија је беседио о празнику, о величини Пресвете Дјеве која је умела да слуша и препозна позив Божји. „Она се моли за нас, пред престолом свог сина је“, каже отац Мија, додавши да Богородичино срце стално разарамо својим греховима, а она нам опрашта јер нас воли. На крају Литургије отац Мија је позвао вернике да својим прилозима помогну опстанак српских породилишта на Косову и Метохији.
