Слушај радио
100,2 МHz

Слушај радио
100,2 МHz

100,2 MHz

Епископ Исихије изнео Часни Крст на бденију у Саборном храму

Facebook
LinkedIn
Email

У навечерје Крстопоклоне недеље, Његово Преосвештенство Епископ ваљевски г. Исихије молитвено је учествовао на бденију у Саборном храму Васкрсења Христовог и изнео Часни Крст, поставивши га у средиште храма, како богослужбена пракса предвиђа у овом делу Велике четрдесетнице. Крсно знамење, на шта упућује назив недеље (Крстопоклона), биће доступно верном народу на поклоњење до четвртка, 19. марта.

Овај чин у трећој недељи Часног поста својеврсно је охрабрење, бодрење верних да истрају у подвигу одрицања и стражења над собом, да се издигну изнад малодушности и умора, као и утеха Господа Христа, Који нам се након распећа на крсту јавља у сили и слави васкрсења, победе живота над смрћу.

Велико бденије је служио протојереј Драган Јаковљевић, старешина Саборног храма и архијерејски намесник први ваљевски, уз саслуживање браће свештеника и молитвено присуство верног народа.