Крстопоклона недеља прослављена је литургијски 15. марта у Саборном храму Васкрсења Христовог у Ваљеву. Началствовао је протонамесник Филип Јаковљевић, архијерејски заменик Епископа Исихија, уз саслужење више свештенослужитеља, појање певнице и Камерног и Дечјег хора „Емануил“ под руководством Вање Урошевић. О ношењу сопственог крста великом броју верника беседио је протојереј Драган Јаковљевић, архијерејски намесник први ваљевски, нагласивши да нисмо у стању да преузмемо одговорност за своје поступке, да смо себични, попустљиви према себи, склони да кривимо друге и Бога за своје грешке и неуспехе. „Нема тога греха који Господ не може опростити и нема таме из које нас Бог не може извући ако ми то желимо“, рекао је беседник, додавши да ходати за Христом, значи угледати се на њега.
Уочи причешћа сабраним верницима обратио се отац Филип, говорећи им о сили и значају причешћа, али и о томе колико је важно да мирно, скрушено и са молитвом прилазимо чаши Господњој.
