У Недељу другу поста – пачисту, која је посвећена и Св. Григорију Палами, евхаристијским сабрањем у убском храму началствовао је јереј Милош Станојевић. „Благодат Божија је та која нас спасава, а ми треба да се трудимо“, рекао је беседник, нагласивши да је актуелна јеванђељска прича пример како се кроз упорност долази до Господа. „Данашње јеванђеље нам отвара врата а ми имамо слободу да прођемо кроз та врата и сјединимо се са Господом, или ћемо се оглушити о тај позив“, рекао је отац Милош.



