Током Васкршњег поста ученици Гимназије „Бранислав Петронијевић“ на Убу присуствовали су Светим Литургијама са својим вероучитељем у недељу 29. марта и на празник Благовести у оквиру часова верске наставе.
Недељној Литургији присуствовали су ђаци који су били у могућности да на њу дођу, након које је посебан украс оставило агапе ученика са својим вероучитељем и другим присутнима.
Литургији на празник Благовести присуствовало је више одељења ове школе. Они су са вероучитељем одлазили на ову службу у Храм Вазнесења Господњег у терминима својих часова.
Вероучитељ Михаиловић Михаило
