Црква Свете Марије Магдалине, у народу познатије као Блага Марија, у Доњим Лесковицама, прославила је славу молитвеним сабрањем у понедељак, 04. августа. Светом Литургијом у јединој светињи посвећеној овој равноапостолној стетитељки у Епархији ваљевској началствовао је протонамесник Дарко Ђурђевић, архијерејски намесник ваљевски други, уз саслужење више свештенослужитеља. Освештани су славски дарови и приређена је трпеза љубави. О светитељки која је прва видела Васкрслог Господа и од које потиче Васкршњи поздрав беседио је отац Дарко, посветивши посебну пажњу Маријиној љубави према Исусу, љубави која је превазилазила све препреке, љубави која је надилазила и људску логику.