Прослава празника Рођења Господа Христа и ове године донела је мноштво радости у Казнено-поправни завод. На Бадњи дан и другог дана Божића, протонамесник Дејан Трипковић, духовник установе, је служио Свете Литургије у новоподигнутом Храму Светог великомученика Димитрија, уз појање иконописца Марије Вукосављевић и студента Православног богословског факултета у Београду Василија Трипковића, као и молитвено присуство начелника служби, запослених и штићеника установе.
У литургијској проповеди другог дана Најрадоснијег празника, када наша Света Црква прославља Сабор Пресвете Богородице, отац Дејан Трипковић је поучио о личности Мајке Божје, која представља идеал људског бића, јер је у свом животу остварила оно због чега је Бог створио човека, послушавши преко архангела Гаврила упућену заповест Божју и родивши Спаситеља света.