Протојереј-ставрофор Милинко Јовић началствовао је Светом Литургијом у Недељу крстопоклону, 15. марта, у Манастиру Пустиња. Сабраним верницима беседио је о човеку, створеном по слици и прилици Божјој, позваном да живи по угледу на Бога. Најважније је да човек себе охристови, да упрљан грехом свој анђеоски лик очисти, подсетио је на речи Преподобног Јустина отац Милинко. О Крсту као знаку спасења и васкрсења такође је говорио беседник, подвукавши да сваки човек треба да прође своју голготу. „Господ зна наше слабости, зато је некоме Крст лакши, а некоме тежи“, рекао је отац Милинко.
